Kalibracja monitora

Oferujemy profesjonalną kalibrację monitorów spektrofotometrem firmy X-rite w dwóch trybach podstawowym i zaawansowanym.
Tryb podstawowy polega na oprofilowaniu monitora spektrofotometrem i instalacji profilu w systemie. Profil generowany jest na bieżących ustawieniach monitora. Usługa obejmuje pomiar wyświetlanych obecnie kolorów a następnie obliczenie przez zainstalowane oprogramowanie profilu dostosowującego wyświetlane barwy do najbliższych referencyjnym w miarę możliwości technicznych monitora. Do oprofilowania nadaje się każdy monitor od najtańszych modeli konsumenckich do profesjonalnych modeli graficznych Eizo lub Nec. Kalibracja trwa około 30minut.

podstawowa kalibracja monitora
cena: 150zł

Dla uzyskania stałej wierności kolorów zalecana jest kalibracja raz na pół roku.

Kalibrację zaawansowaną zaczynamy od pomiaru oświetlenia zastanego w pomieszczeniu na stanowisku pracy, następnie wyzerowane zostają ustawienia monitora do ustawień fabrycznych i wyłączone wszelkie funkcje mogące wpływać na wyświetlany obraz, wybieramy wzorzec jasności optymalny dla oświetlenia panującego w miejscu pracy lub pożądanego przez nas np punkt bieli D65 i jasność 120, zostaje ustawiona i zmierzona jasność i kontrast w trybie pomiaru na żywo. Następnie przy ustawionych powyższych parametrach przechodzimy do stworzenia profilu barwnego który skoryguje wyświetlane przez monitor barwy do referencyjnych. Kalibracja trwa 45min.

zaawansowana kalibracja monitora
cena: 200zł

Dla uzyskania stałej wierności kolorów zalecana jest kalibracja raz na pół roku.

Oferujemy także, profilowanie drukarek i projektorów multimedialnych.

ceny:
Kalibracja projektora multimedialnego – 150zł
Wygenerowanie i sprawdzenie profilu drukarki dla jednego podłoża to także koszt 150zł

Przy stałej współpracy proponujemy atrakcyjny rabat. Mamy też możliwość zaproponowania rabatu jeżeli przy jednej wizycie kalibrowanych będzie 5 monitorów lub więcej.

Zapraszam do zadawania pytań:
kontakt@colorphoto.pl

Dodaj komentarz